In Elementor kun je gebruik maken van globale widgets, global widgets heten deze items. Maar hoe maak je deze widgets in je WordPress website met Elementor en hoe hergebruik je ze? Dat vind je in dit artikel.

Elementor global widget maken

  1. Widget toevoegen:Global Widget Elementor
    • Open je pagina of bericht in Elementor.
    • Voeg een widget toe die je als global widget wilt instellen.
  2. Opslaan als global widget:
    • Klik met de rechtermuisknop op de widget.
    • Selecteer “Save as Global” in het menu.
    • Geef de global widget een naam en klik op “Save”.
  3. Bewerken van de global widget:
    • Global widgets verschijnen in de Elementor widgetbibliotheek onder de categorie “Global”.
    • Als je de global widget wilt bewerken, dubbelklik er dan op of klik met de rechtermuisknop en selecteer “Edit Global”.

Global widget Elementor opnieuw invoegen

  1. Pagina openen in Elementor:
    • Open de pagina of het bericht waarin je de global widget wilt gebruiken.
  2. Global widget toevoegen:
    • Klik op het “Widgets”-pictogram in het linkermenu.
    • Scroll naar beneden naar de categorie “Global”.
    • Sleep de global widget die je wilt hergebruiken naar de pagina.
  3. Instellingen aanpassen:
    • Als je de global widget alleen op die specifieke pagina wilt aanpassen, klik dan op “Unlink” na het plaatsen.
    • Hiermee wordt de global widget een standaard widget en kun je deze aanpassen zonder de originele widget te beïnvloeden.
  4. Publiceren:
    • Klik op “Publish” of “Update” om je wijzigingen op te slaan en te publiceren.

Met deze twee simpele stappen kun je global widgets in Elementor maken en hergebruiken, wat het ontwerpen van WordPress websites efficiënter maakt.

Elementor voor WordPress

Zelf ontwikkelen wij geen nieuwe WordPress projecten met Elementor. Waarom niet? Wij blijven graag dicht bij de basis van WordPress en dat is de Gutenberg editor die wij gebruiken in combinatie met het GeneratePress thema.

Alleen krijgen we veel vragen over Elementor en willen we ook graag onze kennis hierover delen. En daarbij willen we ook graag aangeven dat als de Elementor plugin correct geïnstalleerd en gebruikt wordt dat het zeker geen slechte pagebuilder is.

Mis geen WordPress tips meer.

Al 500+ webdesigners en marketeers ontvangen deze nieuwsbrief.

Naam
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.